Šetříme na pojištění a bydlení

 

 

 

Jste mladí a chcete si uzavřít životní pojištění na sebe či svou rodinu? Tak to udělejte hned, dokud jste mladí a hlavně je to levnější teď, než se pojistit za 10 let. S každým dalším rokem životní pojištění stoupá na ceně.

Hlídejte si i své pojištění majetku. Je vaše auto pojištěné na 250 000 korun, jako to bylo před 3 lety? Cena opotřebitelností klesá, tak že si určitě cenu automobilu co se týká pojištění, nechte přenastavit na aktuální možnou. Dobré je taky číst pojistné podmínky, i když je to někdy otrava. Pojišťovny mnohdy v nich ukrývají důležité informace a spoléhají na to, že to klienti nečtou.

Porovnejte si ceny s jinými pojišťovnami – zajděte do několik pojišťoven a požádejte je o kalkulaci. Když budou mít pocit, že by vás mohli přetáhnout od konkurence, dokážou s cenou pojištění doslova zázraky. Zkuste svou pojišťovnu požádat o slevu, ráda Vám vyhoví, když ví, že by o Vás mohla přijít. Pokud máte půjčky, tak určitě je spojte do jedné a začněte konsolidovat a zajisté ušetříte na nižším úroku.

A co Vaše bydlení? Toužíte bydlet ve větším bytě či velkém baráku se zahradou?  Nezapomínejte, že všechno něco stojí a pokud chcete ušetřit tak určitě i na rozsáhlém bydlení se dá.  Započítává se tam daň z nemovitosti, budete muset pořizovat více nábytku, účty za elektřinu, topení, vodu a plyn budou dražší.