Jak ušetřit na novém oblečení

Dnes se budeme věnovat tématu jak ušetřit na oblečení. Mohli bychom vám tady psát, jak máte chodit do sekáče a nakupovat tam rifle a mikiny za dvacet korun. To je samozřejmě dobrý nápad. Sekáčů je velké množství a zdá se že opět zažívají boom. A seženete tam opravdu pěkné a hlavně velmi velmi levné oblečení.

jak ušetřit na oblečení

V naší domácnosti nakupuje v second-handu hlavně manžel. Pracuje manuálně a dosti špinavou práci dělá. Jako živnostník si musí nakupovat vybavení sám. Kdyby měl kupovat desatery monterky za sezónu, tak jej to vyjde hodně draho (jedny pevné monterky kolem tří stovek). Takhle nakoupí za dvě stovky deset riflí ze sekáče a má vystaráno. Za podobné ceny nakoupí i pracovní trika a košile. V tomto článku vám však chci říct několik tipů, jak nakupovat levné oblečení i v běžných obchodech.

 • Oblíkejte se po sezóně
  Dnešní sezónní slevy začínají mnohem dříve než kdysi. Prakticky již v lednu máte zimní výprodeje, přičemž zima je dnes dost posunutá a v lednu teprve začíná. Zkuste tedy nákup zimního kabátu, oteplovaček pro dítě, či teplých mikin nechat na leden. V březnu jsou navíc totální vyprodeje. Běžně koupíte zimní věci za čtvrtinovou cenu (tzn. sleva 75%). Však je můžete nosit až v příští sezóně. Schováte do skříně a vytáhnete v listopadu.
  Podobně letní oblečení. To se vyprodává již v srpnu (některé fashion řetězce již v červenci). Levně nakoupíte například plavky, trička, halenky, kratasy . Schováte do skříně a budete je nosit napříští rok hned zjara.
 • Ignorujte drahé značky
  Značka sama o sobě nemá žádnou reálnou hodnotu. Není to parametr kvality. Kvalitu určuje vždy konkrétní produkt. Ten je třeba si prohlednout, jaký je materiál, kvalitu stehu a vzhled. Značka by při výběru oblečení neměla hrát žádnou roli. Doby, kdy jsme obdivovali, když někdo nosil addidas jsou dávno pryč. Dnes je to každému jedno. Důležité je, zda je oblečení funkční a dobře vypadá. Beztoho jsou vesměs všechny velké značky šité v Číně, obvykle v několika málo fabrikách. Takže stejné triko prodává více značek. Jen na něj natisknou logo.
 • Udělejte si seznam oblíbených obchodů
  Napište si do wordu nebo excelu seznam vašich oblíbených obchodů s módou. Každé dva týdny si jej otevřete a projděte webové stránky těchto oblíbených obchodů. Většina z nich totiž má na svém webu informace o výprodejích. Ty jsou bud přímo ve speciální kategorii „Výprodej“ (nebo nějak podobně), případně se jich chtějí zbavit tak, že je označí jak „oblíbené“ nebo „nejprodávanější“. Pak bud hadřík objednejte přímo na netu a vyzvedněte na prodejně nebo zajděte přímo tam.

Doufám, že uvedené tři tipy vám pomůžou ušetřit nějakou tu korunu do rodinného rozpočtu. Za rok může ušetřená částka dosáhnout i 10 000 Kč. Zvláště kdy tyto návyky začnete používat i v dalších nákupech (sportovní vybavení, kosmetika, dovolená, bytové doplňky apod.)