Jak dětem dopřát zážitkový výlet levně

Čas od času si musí každý orazit a odpočinout si od stereotypu. Lituju lidi, kteří trčí celý život pořád doma a o víkendu nejedou ani na výlet do blízkého lesa. A že je takových lidí mraky. Stačí se podívat na Výměnu manželek jak žije český lid o víkendech. Obvykle sedí doma a hulí děckám nad hlavama. Hrůza. A když se jich zeptáte, ať je vemou ven, tak jen konstatují, že nemají peníze (což teda skutečně nemají, když vidíte ty domácnosti. A právě děti strádají nejvíce. Je pro ně mnohem lepší, když je rodičové vemou ven a věnují se jim v přírodě při hře.

děti jsou v lese spokojené

Peníze jsou vůbec dost chabá výmluva. Jezdit na výlety o víkendu se dá i při nízkých financích. Neznám žádný kout naší republiky, kde by do 10-20 km nebylo něco krásného, co stojí za to navštívit. I vícekrát. Přece výlet do lesů vás jen tak neomrzí. Můžete chodit opakovaně ty stejné trasy a jen si užívat přírody, dýchat čerstvý vzduch a užít si čas s rodinou. Ale at jen neteoretizuju, uvedu několik tipů jak skutečně ušetřit.

  • Pokud nemáte auto, dopravte se na místo autobusem či vlakem. Pokud vás jede více, můžete ve vlaku použít množstevní slevu. Vlak není tak drahý jak si myslíte. Děti ocení cestu vlakem mnohem více, než přejezdy autem. Navíc si můžete cíl naplánovat tak, aby jste zpět domů došli pěšky. Například se vyvezete někam deset km od bydliště nebo od města a zpátky půjdete pěšky. Takovou to vzdálenost v pohodě ujdete. A pokud ne, tak je něco už hodně špatně
  • Nemusíte nutně navštívit restauraci. Vemte si sebou svačinu, pár rohlíku se šunkou. Kupte pár plechovek piva a dejte si přímo v lese. Co vaše děti zaručeně potěší je, když uděláte oheň a opečete si párky. To je pro ně to pravé dobrodružství.
  • Na internetu si najděte ceny, které budete platit za vstupy a některé z nich vyřaďte. S dětmi nemusíte chodit na prohlídku zámku. Raději jim připravte program v lese. To je zadarmo. Podívejte se na internet, jaké jsou hry pro děti do přírody. Klasika je třeba šipkovaná. Jednoduchá hra s několika úkoly a na konci musí najít poklad (drobná sladkost). Stojí to pár korun a děti vám za to budou vděčné a budou si to pamatovat po celý život.

Ukázali jsme vám několik tipů na levné výlety pro děti, která vás budou stát doslova pár stokorun za celý den. Tak vzhůru do lesa. Má otevřeno každý den a vstup je zdarma.