Který tarif zvolit

V podstatě si stále vybíráme z nabídky tří poskytovatelů telefonních služeb. Tzv. virtuální operátoři, jsou jen jejich prodloužená ruka, která drží v dlaní víceméně to samé. V dnešní době většina z vás bude chtít mít kombinaci volání, sms a data (internet do mobilu). Volání zpravidla chceme neomezené do všech sítí (netýká se placených linek 840, 844 a 9xx, tam vás vždy hezk natáhnou). Nechceme totiž řešit, zda voláme kamarádovi do vodafone nebo na úřad na pevnou linku. Denně provoláme průměrně 10 min. To dělá cca 300 minut měsíčně. Druhý požadavek jsou neomezené sms. Někdo esemesuje hodně, desítk sms denně. Já v průměru pošlu tak tři a myslím že průměr bude někde kolem těch tří. Měsíčně to dělá cca 100 sms. Posledním a v posledních dvou letech rozšířený požadavek je internet (data). Optimální je balíček o velikosti 1 GB, tak abychom se nemuseli omezovat. Hledejme tarif, který obsahuje všechny tyto položky.jaké jsou nejlevnější tarify

V nabídce hlavních operátorů tyto požadavky splňují no limited tarify. Cena tarifů je kolem 750 Kč měsíčně. Rozhodně je však nekupujte za těchto podmínek, které jako první najdete na intenetu.

Jak najít nejlevnější variantu

Nejrůznější vyhledavače srovnavače vám příliš nepomoho. Občas ukážou nějakou akční nabídku, ale vesměs nabízí jen to, co je na webech operátorů. Zkuste tedy zavolat přímo operátorvi. Většinou vám kompletní tarif za 750 Kč nabídnou někde kolem 550 Kč. To už máte ušetřeno 200 Kč měsíčně (2400 Kč ročně). Pokud jste ochotni změnit číslo, Vodafone vám tento tarif dá na dva roky za 450 měsíčně. Zkrátka zkoušejte. Klidně jim řekněte, že máte jindé nabídku o 50 kč levnější a uvidíte, že vám ji srovnají. Další výhodou je, pokud máte více čísel, pro které chcete tarif zřídit. Tuto akci má t-mobile. Pokud berete dvě služby (dvě čisla, čislo a tv, apod.), tak dostanete un limited tarif za 450 (plus mínus). Ovšem nejlepší a nejjednodušší metoda je poptat se kamarádů a rodiny. Většina lidí se ráda chlubí jak mají levný tarif. A dříve nebo později narazíte na někoho kdo má tarif od firmy (třeba už přes někoho) a mohl by vám jej zařídit taky. Pak se dostaneme někde k číslům 250 – 400 Kč měsíčně. Pokud by jste tedy sehnali tarif za 350 Kč měsíčně, tak oproti plné ceně je to úspora 4800 Kč za rok. To je malá dovolená. Takže nezapomeňte, vyptávejte se kohokoli známého. Téměř jistojistě za nedlouho narazíte na hodně levnou nabídku.